Kdo jsme a co děláme

nezávislý turistický portál pro sdílení informací

HolidayCheck je největší evropský turistický portál, který pomáhá lidem s plánováním jejich dovolené a kde se mohou podělit se svými vlastními zážitky. Lze si zde i rezervovat ubytování (dojezd vlastní).

Pro turisty a cestovatele

 • Hotely a recenze hotelů: Hotely jsou nejdůležitějším stavebním kamenem HolidayCheck. Díky databance s více než 300,000 hotely je pro každého jednoduché si najít nebo ověřit jakýkoli hotel na světě. Hodnocení od turistů tak poskytují dalším hledajícím opravdový obrázek hotelu.
 • Fotografie od turistů: Fotky kriticky zachycují realitu hotelu a také názorně dokazují informace v recenzích. Lidé se mohou inspirovat a ověřovat hotely, penziony a apartmány pomocí 5 miliónů fotografií od turistů v naší databance.
 • Rozšířené hledání hotelů a recenzí: Tato funkce umožňuje turistům specifikovat hledání, např. podle počtu hvězdiček hotelu, hodnocení, míry doporučení nebo vybavení hotelu. Všechny hotely lze seřadit podle několika kritérií jako popularita nebo cena. Nachází se pod symbolem lupy vedle vyhledávacího pole.
 • Srovnání hotelů z nabídek ubytování: Poznámkový blok umožňuje turistům vybrat si hotely a porovnat si je podle hodnocení, míry doporučení a ceny. Kliknutím na 'Poznamenat si hotel' se hotel uloží do poznámek. Tak lze bez obav hledat a později se k vybraným hotelům vrátit. Stejně si můžete porovnat až 5 nabídek jednoho či více hotelů v jedné tabulce.
 • Informace o destinacích: Turisté se mohou více informovat i o destinacích, kam se chystají a to v oblastech: Příprava na cestu, Lidé & země, Pohyb v místě a Zažít & vychutnat. Vyhnou se tak nepříjemným překvapením na místě. Co víc, získají zajímavé tipy na výlety, dobré jídlo atd.
 • Turist. cíle a tipy: Při plánování pobytu budou turisté chtít vědět, co dalšího nabízí toto místo nabízí. Turist. cíle a tipy jsme roztřídili do těchto kategorií: Co stojí za vidění, Sport & zábava, Kde se najíst a napít, Večerní zábava a Nakupování. Každý cíl lze u HolidayCheck také hodnotit a (ne)doporučit dalším turistům.
 • Nabídky ubytování: HolidayCheck zobrazuje nabídky tří mezinárodních rezervačních portálů. Vybrat si tak můžete opravdu tu nejlevnější nabídku. Ověření dostupnosti a rezervace probíhají zcela online, lze si tak vyřídit vše z pohodlí domova.
 • Newsletter s tipy na víkendové cestování: Newsletter přináší každý měsíc tipy, kam vyrazit na dovolenou, klasický nebo prodloužený víkend. K tomu informuje o novinkách a akcích u HolidayCheck.

Pro hoteliéry a partnery

 • Prezentace hotelu a vlastnosti: Hotely si mohou uvést svou vlastní prezentaci u HolidayCheck v podobě popisu až v 10 jazycích, včetně kontaktních informací a odkazu na svůj web. Mohou také vyplnit vlastnosti, např. vybavení, nabídka služeb, atd. Čím více vlastností hotel uvede, tím lépe jej potenciální hosté najdou.
 • Podpora úspěchu- widget: Hoteliéři mohou ukázat své hodnocení (nejen to) u HolidayCheck i na svém webu integrováním widgetu nebo pečetě kvality.
 • Komentování recenzí: Hodnocení jsou přecejen subjektivní názory. HolidayCheck dává hotelům možnost komentovat recenze.
 • Management kvality: účet HotelManager poskytuje hoteliérům několik praktických nástrojů; např. statistiky pro hloubkovou analýzu recenzí, monitoring konkutrence nebo možnost klát vlastní otázky.
 • Poskytování dat partnerům: HolidayCheck nabízí partnerům přístup do své databanky pomocí API.
 • Prodej ubytování: Firmy nabízející ubytování mohou integrovat své nabídky i HolidayCheck.

Naše vize a motivace

Rádi jezdíme na dovolenou a ještě raději pomáháme dalším v plánování té jejich vysněné dovolené! Věříme, že perfektní dovolená znamená dobrý hotel, vynikající jídlo a nenudit se.

A kdo může pomoci více než člověk, který už něco podobného zažil a ví, zda je hotel opravdu dobrý, jestli mu chutnalo a jak opravdu daleko je to na pláž! Proto nabízíme všem turistům jeden portál, kde si mohou takovou destinaci a takový hotel najít a kde mohou sdílet své zážitky a zkušenosti s dalšími turisty.

Jelikož zážitky jsou jen jednou částí celého portrétu, snažíme se shromáždit co nejvíce dalších praktických informací, abychom poskytli kvalitní základ pro rozhodování o destinaci, hotelu a aktivitách v místě pobytu.

Kvalita poskytovaných informací je pro nás velmi důležitá. Kontrolujeme každý přidaný příspěvek, abychom na webu neměli duplikáty, sprosté výroky nebo dokonce smyšlené recenze.Náš tým pro kontrolu kvality se skládá z více než 60 odborníků.

Historie, čísla a fakta

Nápad stvořit HolidayCheck vznikl již v roce 1999, kdy se dva studenti Markus Schott a Jörg Kampshoff, frustrovaní nedostatkem autentických informací při výběru hotelu, rozhodli vytvořit web, na kterém si bude moci každý přečíst opravdové zkušenosti a zážitky a ne jenom informace v katalozích. HolidayCheck by na začátku opravdu jej jejich koníčkem. V roce 2004 byla založena firma HolidayCheck. Od té doby se také HolidayCheck masivně rozvíjí nejen v rodném Švýcarsku, ale i v Německu, Rakousku, České republice, Polsku, Francii, Španělsku, Itálii, Rusku, Nizozemsku a anglicky mluvících zemích. Dostuný je HolidayCheck v 10 jazycích.

Každý měsíc navštíví HolidayCheck 20 - 30 miliónů lidí. Zde najdou přes 10 mil. názorů od turistů! Informace jsou dostupné pro více než 300,000 hotelů a 100,000 turistických cílů a tipů v turistických destinacích.

Hlavní sídlo společnosti HolidayCheck se nachází v Bottighofen ve Švýcarsku, lokální pobočky má také ve Varšavě, Paříži a Moskvě. Většinu společnosti má na burze obchodovatelná TOMORROW FOCUS AG, jedna z vedoucích firem v oblasti digitálních médií v Německu. Hlavním akcionářem Tomorrow Focus AG je vydavatelství Hubert Burda Media.

Vedení firmy & Management

 • CEO Anja Keckeisen
  Anja Keckeisen
  CEO
 • COO Timo Salzsieder
  Timo Salzsieder
  COO
 • CFO Uta Fesefeldt
  Uta Fesefeldt
  Director Finance

Dozorčí rada

 • Dr. Dirk Schmelzer
  Dr. Dirk Schmelzer
  President
  • Philipp Goos
   Philipp Goos
   Board Member
  • Kerstin Trottnow
   Kerstin Trottnow
   Board Member