Hotel Utopia Beach Club(3.5 hvězdiček)

20 km South of El Quseir, South Red Sea Marsa Alam Egypt Zobrazit na mapě

17 recenzí hotelu v češtiněSeřadit podle data cesty
Klára
Relax pod palmami
  • červenec 2013
Hotelový komplex je spíše jednodušší, žádný přepych a pozlacené kliky. Vše čistě uklizené. Vybavení pokojů již má svá nejlepší léta za sebou, nicméně je funkční. V době našeho pobytu - ČERVENEC 2013 - byl poloprázdný. První polovinu byli kolem nás převážně Češi, později přijížděli především Francouzi a Němci. Nezaslechli jsme žádnou ruštinu, Italové se chovali nečekaně klidně :-) Bewertung lesen
    3,0

My jsme obývali rodinný pokoj v hlavní budově. Byly to 2 pokoje s jednou koupelnou a velkým balkónem - z každého pokoje na něho byl přístup. Pokoje jsou opotřebované, nábytek rozvrzaný, dveře skřípou. Nicméně klimatizace funguje. TV se satelitními programy. Trezor i lednička funkční. Pokoje byly uklizené každý den, občas nám udělali i výtvory z ručníků, vždy doplnili vodu - každá osoba dostala jednu velkou láhev 1,5 l.

5,0

Jídlo bylo chutné, bylo ho vždy dostatek, oči nám sice nijak "nepřecházely", nicméně každý den bylo něco jiného, nového. Nikoho z naší rodiny za celou dobu nepřepadly žaludeční potíže, ani průjem, ani křeče. Celá naše rodina si oblíbila především pečené placky, které pekly 2 ženy každý den k obědu ve stinné restauraci přímo na pláži v kamenné peci. K odpolední svačině připravoval zase kuchař také přímo na pláži palačinky - vždy v 16:00 se vytvořila řada! Milým překvapením také tentokrát byla minimální přítomnost much.

5,0

Osobně jsem nejvíce ocenila milý a vstřícný personál - a to veškerý. Od recepčních, uklízečů, číšníků, kuchař��, plavčíků, zahradníků .... až po anima��ní tým. Dokonce ani panáčci nabízející na pláži různé výlety a aktivity nebyli vlezlí - stačilo říci s úsměvem NE, prohodit pár přátelských slov a oni bez přemlouvání pokračovali ve svém obchodu o lehátko dál. Všichni se celkem obstojně domluvili anglicky. Za zmínku stojí MUMU - egyptský animátor, který uměl aktivně i česky. S úsměvem pečoval celý den o modrooké blondýnky, rozverné výrostky i scvrklé bábinky :-) Po předchozích zkušenostech nás velmi mile šokovalo, že tu nepanovalo žádné napětí mezi pozicemi. Tzn. tam, kde se dal tušit někdo výše postavený, jsem nikdy nezahlédla významný pohled, nezaslechla zvýšený hlas či dokonce peskování podřízených přímo před zraky hostů. Co nás naopak zklamalo byl přístup v potápěčském centru. Slečna nám sice podala základní informace, nicméně žádnou extra ochotou a vstřícností neoplývala a naši nestandardní situaci - manžel neumí anglicky - nehodlala řešit. Proto z vlastní zkušenosti doporučuji druhé centrum, které je na severní straně pláže, SRS Diving Club, je i levnější a personál není nafoukaný. Nám se věnovala pravá anglická lady, starší Britka, která byla ve vodě jak rybička.

5,0

Bazény zde najdete 2: - jeden je přímo na pláži, 2x denně se v něm cvičí aerobik. - druhý je u hlavní budovy, zde je i vodní bar a 2 skluzavky. Přilehlý tobogán v době naší přítomnosti fungoval pouze jednou. Stejně tak vodní trysky a dětský hříbek. Na pláži je jedna sprcha - hodily by se i dvě, na každém konci pláže :-( Záchody na pláži vždy čisté, uklízeč stál na stráži celý den. Lehátek je zde dostatek, dokonce za provozu přidělávali další deštníky. Pokud si rádi přispíte, nezoufejte, místo vždy nějaké objevíte. My osobně jsme přilnuli k romantickému místečku na severním konci pláže, kde kromě slunečníku poskytovaly stín i palmy. Před snídaní jsme si ho proto každý den pojistili svými věcmi. Rozhodně to ale nebylo za kuropění - ranní procházku jsme si s mužem udělali před sedmou hodinou. Žádné dostihy se ale nekonaly, pláž se ručníky začala plnit kolem půl osmé, samotní lidé pak na pláž přicházeli kolem deváté. Ale i přes den zůstalo vždy několik desítek lehátek volných.

6,0

Z letiště v Marsa Alam trvá cesta busem necelou hodinku. Nejbližší městečko El Quiser je pak vzdáleno cca 20 km. V nejbližším okolí je hotel Penzee Azur a Calimera Accasia. Hotel není asi ideálním místem pro nákupu chtivé, přímo v areálu je jen pár obchůdků se suvenýry, na pláži stánek s potřebami pro šnorchlování a nafukovací hračky. Nám vyhovovalo klidné rodinné prostředí. Ideální je zde i přístup do vody, ke korálu si doplavete, vstupuje se po písku, na jednom místě jsou oblázky. Děti nepotřebují boty do vody. Není potřeba použít molo - to osobně ani nedoporučuji. Jeho stav je dost katastrofální, je celé zrezivělé a v plechové podlaze jsou díry. Místní si to zřejmě nepřipouští, s klidem v duši na něj najíždějí i dodávkou, která zásobuje zakotvený člun :-)

Ivana
Pěkná, klidná dovolená
  • Friends
  • červen 2013
Pěkná a klidná dovolená. Nádherná pláž a překrásné moře, plné barevných ryb, vhodné koupání a potápění pro děti i dospělé. Ryby i korály byly vidět těsně pod hladinou i bez potápění. Hotelové pokoje velké, moderní a čisté, za 10 dolarů jsme dostali superior pokoj, měli jsme zaplacený bungalov. Personál ochotný a komunikativní. Jídlo bylo chutné, hodně druhů pečiva, nejlepší byly chlebové placky v restauraci na pláži, jedli jsme je ke každému obědu, nešlo odolat. Okolí hotelu je čistá poušť, trochu depresivní:) pro nás evropany. Výlety super, koupání s obřími želvami, výlet ponorkou, celkem zbytečný, volně v moři toho bylo ... vidět opravdu hodně, muréna, druh rejnoka atd. Opravdu jsme byli moc spokojeni, ck FISCHER děkujeme. Bewertung lesen
    5,5
    Kinderbetreuung oder Spielplatz
    4,5
    Behindertenfreundlichkeit
    3,8
Markéta
Jarní dovolená
  • duben 2013
Krásné místo s nádhernou pláží a úžasným korálovým útesem plným různých druhů ryb. Pokud chcete volno plné relaxu, šnorchlování a užít si báječnou dovolenou plnou klidu, pohody a ticha Utopia Beach je výbornou volbou. Užívali jsme si nabídek barů a restaurací. Celý týden nabízeli nepřeberný výběr jídla, pití a cocktailů. Byli jsme nadmíru spokojeni. Zdejší lidé jsou velice přátelští, milí a ochotní. Oblíbíte si je. Jedinou nepříjemnou věcí byla hejna komárů. Větší kumulaci jsme nikde nezažili. Nezapomeňte repelent .... raději dva pro každého. Přejeme krásnou dovolenou M&R Bewertung lesen
    Kinderbetreuung oder Spielplatz
Anna Maria
Plus a mínus pro Utopia
  • červen 2012
Plus: Pěkně udržované zařízení, čistý, klidný bungalov na pláži staršího data s pěknou terasou, denně 2 menší lahve vody na pokoj pro osobu, pokud je třeba - okamžité opravy, v hlavní restauraci rozmanité a chutné jídlo ( není to gurmánský chrám ), žádné žaludeční potíže, dobrá káva ke snídani, čerstvé ovoce a ráno jogurt pro linii, ale také vařená vejce a jak už je obvyklé malé svačiny, pozorný a vlídný servis, rychlé sklizení, nádherná a velká pláž, malý čistý bazén, nádherný severní domácí útes, šnorchlování bez lávky přímo na pláži, ale také plavání je dobře možné, korále a ryby vysněné ..., pěkné malé plážové chatky z palmových listů - za to trochu dříve ráno vstávat - nebo 'mluvit' s 'Beachboy', animace není dotěrná, původní plážová restaurace a la Robinson Crusoe s denně čerstvě grilovanými a místními specialitami, čerstvě pečený a teplý chléb a dlouhé nerušené procházky na pláži Minus: Generátor ', který je možné výrazně slyšet podle směru větru ( měl by být co nejdříve od hotelu odstraněn ), na pláži je jen 1 sprcha, minimálně 1 hodina příjezdu nebo odjezdu z letiště Marsa Alam podle hotelového umístění, žádný Rusové, ale hlasití Italové, klimatizace v bungalovu příliš hlasitá, komáři eventuálně, pokud se zalévá močůvkou, koncem června příliš horko, krátce před mole, pro lodě ( nepatří už k Utopia ) začínají odpadky. Bewertung lesen
    4,8
Monica & Ernst
Opět fantastická dovolená.
  • Nachweis erbracht
  • červen 2012
Byli jsme teď již po 4. v Utopia a jsme rádi, je to zde pořád velmi dobré! Jediná věc, která se změnila k horšímu, je, že rozmanitost jídel - výběr není tak dobrý. Ale vždy jsme našli něco, co nám chutnalo. Také, žaludeční potíže jsme ještě v Utopia neměli. Celý hotelový personál byl vždy velmi přátelský a ochotný, bez ohledu na spropitné. Musím ale říct, že spousta hostů, zapomene bohužel říct, prosím a děkuji. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Útes je stále v dobrém stavu, i když mnoho turistů si nedělá žádné starosti. Když to ... tak posloucháte, a my jsme už byli v několika dalších hotelech v Egyptě, je to opravdu jeden z nejkrásnějších útesů. K tomu ještě příjde, že můžete přímo z pláže, (bez můstku) se potápět a šnorchlovat. Těšíme se zase na náš další návrat do Utopie. Pozdrav ze Švýcarska Monica a Ernst Bewertung lesen
    4,3
    4,7
    5,3
    4,5
Jarka
Hotel Utopia, březen 2012
  • březen 2012
Pohodová a odpočinková dovolená, animátoři úžasní, jídlo dobré a chutné, i když možná o něco menší výběr, než v jiných hotelech. Kromě toho, že jsme měli smůlu na počasí, stále foukal studený vítr, to bylo super dovolená. Bewertung lesen
    5,5
    5,7
    Behindertenfreundlichkeit
    5,4

Recenze v archívu

Tyto recenze se již nepočítají do aktuálního průměru z recenzí, protože datum cesty je starší 25ti měsíců nebo došlo k výrazným změnám v hotelu.
Adriana
Jedinečná dovolená archiviert
  • leden 2012
Krásné místo, nádherné moře - spoustu nádherných rybek a korálů. Ideální pro šnorchlování. Děti byli nadšené. Personál velmi vstřícný, stále usměvavý. Nebyli tam rusky hovořící hosté. Čisté pláže, klid a pohoda. Bewertung lesen
    5,4
Hans
Útes dobrý, pláž a hotel ok, jídlo pouze propadák! archiviert
  • červenec 2010
Nová část je lepší než ta stará. Nicméně již upadá, protože lidé z úklidu neuklízí řádně jakonapř. sociální zařízení. Před rokem tu vše bylo topNa bungalovy může člověk zapomenout, sprchový závěs je o hodně větší, než sprchový kout. Záplavy nevyhnutelné. Bewertung lesen
    4,0

Nehledě denní potopy to bylo v pořádku.

2,0

První tři dny je to snesitelné. Na čtvrtý den jídlo, které se nemění, se stává velmi nudné. Po 10 dnech jsem se chtěl vrátit, protože už se nemůžete těšit na stravu.Na palačinky musí člověk vystát frontu alespoň 20 až 40 minut. Jeden "kuchař", pro více než 300 hostů dělá na čtyřech pánvích tyto palačinky. K tomu nemají ani uzemnění, šok jsem dostal, když jsem si chtěl vzít Marmeladu a nedopatřením jsem si šáhnul na sporák.před 1,5 roky jídlo bylo v tomto hotelu mnohem lepší, pestřejší a všechno bylo lepé organizováno. Za € 1,259 za osobu jsem očekával víc, za ty peníze jsou tam lepší hotely v této oblasti.

2,0

Tato služba je oceněna u nás tak špatné, protože barmani, atd. nemají ponětí, jak se mají nalévat sycené nápoje, jako pivo nebo cola. Nápoje jsou napěněny pouze do špinavých plastových kelímků, takže místo pouze 0,3 L piva dostanete 0,05 L, protože zbytek je jen pěna. Většinou teplé pivo, že pivo by mělo mít maximálně 7 stupňů nemá nikdo tady ani tušení. NÁVRH: přinést si vlastní ledničku na pláž!Číšníci jsou velmi milí, ale bez zkušeností v pohostinství. Kuchyně v ceně.

1,0

Mohu jen říci, bez komentáře.V loňském roce byla animační skupina z Tuniska lepší. I když nebyla dokonalá, ale lepší náladu a více obměn.U bazénu byly vždy lehátka. Na pláž si musel člověk jít dokonce už ve 4h rezervovat.

6,0

Miloval jsem to. Žádné hluk z aut atd. kromě dieselového generátoru. Vedle hotelu není nic. Pro ty, kteří hledají klid tip top, když uděláte velké škrty v oblasti potravin a nápojů.

Sandra
Relaxační dovolenou k potápění a šnorchlování archiviert
  • červenec 2010
Resort je velmi starý, ale také velmi dobře upravený a dobře udržovaný. Jeden by se neměla dívat na nejmenší roh, tam jsou samozřejmě vzhledem k věku, některé pasáže, které by měly být pomalu opraveny. Struktura hostů se skládá z Němců, Italů, Čechů, Dánů, Holanďanů. Nikdo ale nebyl nápadný. Bewertung lesen
    5,0

Měli jsme první den bungalov pokoj přímo na pláži. Byl velmi jednoduše zařízen, ale člověk měl všechno, co jste potřebovali. Tyto pokoje také potřebují renovaci - zejména pokud jde o koupelny. Balkonové dveře zavřené úplně. Dalo by se protáhnout v horní části malíček. Bohužel jsme měli mravenčí problém (v posteli). Zde nám okamžitě pomohli a vše obrátili vzhůru nohama, všechno vyčistili, vystříkali - ale vždy se vrátili. Mravenci a další lezoucí hmyz je nám v Egyptě známý, ale v posteli je nepotřebuju. Potom jsme požádali o další místnost. Pak nám nabídli rodinný pokoj s další ložnicí v hlavní budově (€ 5 extra za dospělého, děti zdarma - po vyjednání). Tyto pokoje jsou velmi pěkné. Byly tu a tam trochu fleky, ale stále velmi krásné. Tento krok se vyplatil a my jsme se toho nelitovali, že jsme zaplatil € 5 navíc.Místnost byla uklízena každý den (ale ne v každém rohu), a lůžka převlékána. Klimatizace byla velice tichá, tak že se mohla spustit také v noci. Navíc, tam byla lednice, denně 6-7 lahví vody (pro 4 osoby), balkon, TV, vysoušeč vlasů. Takže tam bylo všechno, co potřebujete.

5,0

Byla tam hlavní restaurace v hlavní budově, lobby bar, bar u bazénu, plážový bar a jedno animační jeviště. Snídaně byla velmi vydatná. Tam bylo mnoho různých druhů housek, chléb, džem, med, klobásy, sýr, omelety, vajíčka, čerstvé vařené palačinky atd. Bylo tam něco pro každého. V poledne v plážové restauraci člověk také vždycky něco našel k jídlu. Salát, pečené pečivo (velmi čerstvé a ještě teplé), bylo výborné. Člověk mohl v malém bazénu (na pláži), jíst pizzu a těstoviny a u velkého bazénu tam byly hranolky, párky v rohlíku a hamburgery. Všechny lze doporučit. Večeře byla docela chutná. Ačkoli to bylo téměř vždy to samé (kuřecí, hovězí, ryby, brambory, rýže, brambory, pečené brambory, těstoviny, lasagne, krevety, kalamáry, krevety) Bylo tam hodně k výběru, a v díky různým variacím také rozmanité. Velmi doporučujeme těstoviny s rajčatovou omáčkou. Přísady (cibule, česnek, papriky, rajčata), můžete si dokonce vybrat, a je to připravováno čerstvě pro každého hosta. Salát a bufet se zákusky je zcela bezvadný, a je tu něco pro každého. Ten, kdo si stěžuje na stravování by měl zůstat doma.  Ve druhém dovolenkovém týdnu byl bufet, z důvodu velkého počtu hostů rozšířen a druhý byl otevřen na venkovní terase. Proto jsme už nemuseli stát frontu tak dlouho. Tam byl další roh, kde např.byli krabi, krevety, olihně, ryby, čerstvá zelenina, kuřecí řízky atd. čerstvě připravovány. V počátcích to nebylo příjemné pít z plastových kelímků (hlavně na pláži). Byli velmi opotřebované, a měly v některých případech dokonce i zápach předchozího drinku. Nicméně už po 1-2 dnech tam ty staré poháry nebyly. Byly vydány zbrusu nové poháry, a dokonce i v restauraci byly nové skleničky.

6,0

Zaměstnanci byli prakticky ve všech oblastech velmi přátelští a vstřícní. Byla také jedna výjimka večer v baru (vedle animačního divadla). Tento pán nemá naprosto žádný úsměv na rtech, a každý krok byl zřejmě příliš. Ostatní milí kluci v plážovém baru byli přesný opak a byli vždy v dobré náladě. Dokonce i zahradníci, kteří byli celý den v práci, pozdravili. V hotelu se převážně dorozumí anglicky a částečně německy. Jsme druhý den přestěhovali z jedné místnosti v bungalov na pláži do nového pokoje v hlavním domě. Toto šlo bez problémů i přes prázdninové období. Nicméně jsme museli připlatit 5 € za dospělou osobu a den. Děti byly zdarma a dokonce jsme měli extra ložnici. Ale stálo to za to. Také jsme 2x neměli vodu na sprchu ve večerních hodinách (1x prasknutí potrubí a 1x ve stejné době se postřikovala tráva). 2 krát tekla voda z klimatizace. To jsme se hlásili na recepci a nikoli půl hodiny později byla "škoda" odstraněna.

5,0

Animační nabídky byly dostatečné pro naše poměry, protože je nepotřebujeme. Vodní aerobik byl nabízen ráno následován klubovým tancem a také byl hojně využíván. Byl tam dětský klub, který byl otevřen v ráno a odpoledne. Pro děti ráno bylo mini disco s následnými hrami nabízenými na pláži (to bylo vše kryté). Bylo také tu a tam vyžíváno našimi dětmi. Animace byla docela pěkná. Musíte vzít v úvahu, že animátoři si tohle všichno sami vymýšlí a nejosu to žádní odborníci. Od 23 hodiny tam byla ještě diskotéka v hotelu. Byl tam velký bazén v novější oblasti a starý bazén na pláži. Zde jsme také již viděli rozdíly. Starý bazén by měl být pomalu renovován. Ale jinak oba bazény byly velmi čisté. Pláž je poměrně čistá, s výjimkou nedopalků cigaret (ačkoli popelníky jsou tu dostatečně). Lehátka byla k dostání po celou dobu. Bylo docela hezké, že většina míst na ležení měla větrníček. Tím to nebylo tak blízko k sousedům, a člověk měl své soukromí, a my tak měli úložný prostor pro nápoje, šnorchlování vybavení atd. Co bylo trochu znepokojivé bylo to, že jsou pouze dvě sprchy na pláži. Ale byli jsme na dovolené, a proto jsme měli minutu na čekání.

4,0

Hotelu je velmi osaměle položený, což jsme věděli už dříve. Transfer z Hurghady do hotelu trvala asi 2 a půl hodiny. Nakupování je velmi omezené. Tam jsou některé obchody v areálu hotelu a malé nákupní centrum v přední části sousedního hotelu. Nicméně, oblečení ve srovnání s předchozími roky bylo velmi drahé, a vy jste nemohli smlouvat ke dnu (u některého zboží vůbec) - prostě chybí zde konkurence. Exkurze jsou dostatečné, pouze ve srovnání s posledními roky velmi drahé na tour operátory. Tady nevíme, jestli je to kvůli umístění hotelu (příliš vzdálené, bez konkurence), nebo zda se ceny obecně v Hurghada zvedly. Nejlepší způsob, jak rezervovat šnorchlování a potápění, je jít přímo na potápěčskou základnu (Sub Aqua a vedle je egypt. / franc. potápěčská škola). Udělali jsme si takto potáčský výlet do Port Ghalib. To vysoce doporučujeme (také cenově). Zde si můžete šnorchlovat s želvami, a to v případě, že budete mít štěstí, uvidíte také mrože. Jinak zaměstnanci obou potápěčských škol nejsou vůbec dotěrní. Nechali jsme je podrobně vysvětlit několik zájezdů, jak jsme měli malé děti s sebou. Nebylo to vůbec nic vnuceného.

Janine
Relaxační dovolená, přijedeme zase! archiviert
  • červenec 2010
Byl jsem se svými dětmi podruhé v Utopia Beach Club, měli jsme velký hotelový pokoj v hlavní budově. Pokoj byl čištěn denně k naší spokojenosti.Snídaně byla pestrá? müsli, chléb, rohlíky až po sázené vejce a omeletu. Oběd a večeře formou bufetu se bohužel poněkud zhoršily, člověk se nají a vždy najde něco, avšak výběr se snížil, a opakuje se velmi rychle, bohužel!V odpoledních hodinách byly lívance a malé sušenky na pláži, kde budete muset čekat dlouhé fronty.Většina turistů je z Německa, plus několik Italů, Rakušanů a Francouzů. Bewertung lesen
    6,0

Měli jsme velké prostorné pokoje s trezorem, vysoušečem vlasů, klimatizací, televizorem a balkonem. Byli jsme s tím velmi spokojeni. Bylo to velmi čisté a v dobrém stavu!

4,0

Jak je popsáno výše ...Je tu něco pro každého, ale jídlo se sbohužel zhoršilo oproti předchozímu roku. Už zde nebyl velký výběr a opakovalo se to velmi rychle. Snídaně v hlavní budově mohla být uvnitř nebo venku. Oběd byl bufet na pláži, Hamburger-Hot Dog s hranolkami u hlavního bazénu nebo těstoviny a pizza přímo na plážovém bazénu.

6,0

Mohu psát jen pozitivně o personálu. Od číšníků, kteři byli vždy vtipní, úklidového personálu, který se velmi snažil, až po animace, byli velmi přátelští, a to i bez tipů. Chovali jsme k personálu přátelsky, a oni se chovali přátelsky vůči nám.

6,0

Animace byla rozdělena na celý den, odpoledne vodní pólo v bazénu, boccia na pláži, taneční kurzy a vodní aerobik. Mini-disco v 20,30 hod., 21,30 hod. byla večerní zábava. Animátoři byli velmi přátelští a stále se snažili dělat zábavu, ale ne dotěrně. Bohužel, ne všichni rekreanti jsou otevření a přátelští. Na disku pro malé mohli být děti opravdu rádi, pokud hrstka turistů tleskala, což jsem shledával velmi smutným.

5,0

Letěli jsme do Hurghady a měli jsme další 3 hodiny jízdy do hotelu autobusem. Ale já jsem to věděl předem a pro nás to bylo naprosto v pořádku. Ti, kteří jsou dostatečně informováni před svou dovolenou, jsou si vědomi, že okolo komplexu není nic než jen poušť, nemůžete si stěžovat, podle mého názoru, člověk to přece ví. Jsou tam nějaké obchody v hotelu - malý obchod, kiosek a lékárna. Tam je také několik malých obchodů v sousedním hotelu. Výlety byly také nabízeny dostečně. Od prohlídky města, safari, návštěvy hrobek, šnorchlování a kurzy potápění, atd. Bylo opravdu pro každého něco.

Irene
Žalostná kuchyně a hygiena archiviert
  • Friends
  • červen 2010
V podstatě jsme měli rezervované lepší bungalovy, ale po první návštěvě nám je nedali a změnili je za pokoje v hlavní budově.To nebylo to, co jsme chtěli - jinak bychom si objednali tento pokoj - ale s ohledem na žalostný stav bungalovů jsme si pak pokoj vzali. Velmi "tichý" generátor (24 hodinový provoz) nám osladil život v nočních hodinách. Bewertung lesen
    4,0

V hlavním domě ok, zbytek je skutečně žalostný (viz výše)

2,0

Nic nemohlo držet krok s do nebe volajícím opravdu špinavým plastovým nádobím a skandálním jídlem, po kterém se procházel šváb. Byli tu hosté, kteří zaplatili € 600 za dva týdny a mysleli si, že to bude za tu cenu OK. Pokud to chcete, objednáte si to s vědomím, že musíte přistoupit na kompromisy. Nicméně jsme zaplatili za 1 týden 700, - € a očekávání jsme měli trochu jiná. Po stížnostech u průvodce se objevil po několika dnech generální manažer, zlepšila se práce a odhodlání zaměstnanců, ale nemohl zastřít nedostatky v kuchyni a sklepě. Dostat červené víno v 21,00 hodin v restauraci bylo možné pouze ve výjimečných případech. Opravdu dobré omelety ke kávové pauze dostal člověk po půlhodinovém čekání, neboť jeden muž je smažil se stoickým klidem ve třech pánvích - to pro asi 400 hostů.Obzvlášť milý jsme shledali šetřič vody, do té doby jsem nevěděla, že tyto plastikové balónky jsou také v zelené, teď už to vím.Takový povlak řas (uvnitř !!!!!) je už opravdu něco fajnového!!!!

4,0

Některé výborné (recepce, zavazadla), ale slizký manažer, který jednal ohledně našich stížností tak, aby to vypadalo, že něco změnil, ale zbytek pak zůstal jako dříve.

4,0

O animaci se snažili, ale byla velmi omezená svým rozsahem, ale to nám bylo jedno, kvůli tomu jsme sem nepřijeli. Dům u útesu je krásný - pro šnorchlování a potápění.

5,0

Pláž byla velmi pěkná, dost lehátek k dispozici, ale vzal bych si vlastní ručníky, které se ve skutečnosti neperou každý den.

Sarina
Lze určitě doporučit archiviert
  • červen 2010
Mezinárodní hosté (Italové, Francouzi, Rakušáci a Němeci, občas Holanďan), kteří vědí, jak se chovat, klidné prostředí. Všechny věkové kategorie zastupeny.Zařízení samo o sobě je jakž-takž, poměrně čisté a velké a to navzdory pouštní lokalitě. Bewertung lesen
    4,0

Dost velký, pěkná koupelna, čistý, zcela adekvátní. Klimatizace byla celkem turbo, takže jsme raději v noci vypínali. trezor byl již po příjezdu vadný, už nás o tom informovali v předstihu, mohli jsme využít trezor na recepci.

2,0

Samozřejmě každý má jiný vkus, takže můžu mluvit jen za nás, ale shledali jsme oběd a večeři podstatně horší oproti jiným hotelům. Nebylo skoro žádné typické místní jídlo, docela škoda, ale musí být prostě pro každého něco. Mnoho masa nebo rybích pokrmů jsem často našel odpudivé již od pohledu, protože např. ryba nebyla dopečená. Předkrm a dezert formou bufetu byl proti tomu téměř vždy hezký, snídaně byla na orientální země OK.

3,0

Zde je hodnocení obtížné, protože personál je samozřejmě velmi přátelský a užitečný, bohužel tam byl i poněkud otrávený a odmítavý personál, a to zejména v baru. Tak nám přišlo líto, že i když jsme mohli sedět hezký večer v restauraci či na terase, číšník nám nedovolil vzít nápoje ven ...Úklid nebyl problematický.

3,0

Animátoři šli často na nervy, dětský klub, večerní zábava atd. se nedoporučují.Pláž velmi pěkná, ale bohužel velmi zakalená voda z dieselových motorů lodí. Domnívám se, že útes nebude žít dlouho, chování některých turistů je pobuřující, korály jsou strženy, na útesu se chodí, atd. Velmi špatné!Tipis jsou krásné na pláži, protože má člověk více stínu k dispozici.

4,0

Mezinárodní hosté (Italové, Francouzi, Rakušáci a Němeci, občas Holanďan), kteří vědí, jak se chovat, klidné prostředí. Všechny věkové kategorie zastupeny.Zař��zení samo o sobě je jakž-takž, poměrně čisté a velké a to navzdory pouštní lokalitě.

4,0

Uprostřed pouště, nic vpravo, nic vlevo, takže je ideální pro klidnou dovolenou.V závislosti na umístění pokoje dále od pláže a to zejména z hlavního domu, což ale nevadí, pokud nejste postiženi a můžete chodit.

Uwe & Conny
Ryzí relaxační dovolená archiviert
  • červen 2010
Pokoje jsou velké a renovované. Vnější zařízení jsou dobře udržovaná. Čistota byla velmi dobrá na egyptské podmínky. Program AI byl zcela uspokojivý,Žádné skryté náklady. Dalo se jíst a pít kdykoliv na správném místě. Struktura hostů: Němci ve většině případů, následováni Italy, Francouzi, Holanďany a východními Evropany. Bewertung lesen
    5,0

Všechny pokoje v hlavní budově mají k dispozici trezor, klimatizaci, televizi, ledničku, telefon, vysoušeč vlasů a balkon nebo terasu. Koupelny jsou velmi pěkné a kachlová do vany, je zasazen do podlahy. Všechny pokoje jsou výhledem na moře, přímo nebo laterálně.

5,0

Je tu jedna hlavní restaurace s venkovní restaurací na pláži, pool bar,lobby bar, diskotékový bar. Výběr potravin je dostatečný. Kdo nic nenajde, hranolky a těstoviny jsou tam vždy.

5,0

Zaměstnanci jsou z 95 % přátelští. Existují vždy výjimky. Pokud se nedostane dál s němčinou, angličtina pomůže určitě nebo italština.Úklid je velmi dobrý, za malé spropitné vykouzlí na posteli umělecká díla. Všichni zaměstnanci se upřímně snaží, aby byli hosté spokojeni, obvykle s ��spěchem.

5,0

Zábava večer, po týdnu se opakuje.Lze hrát volejbal, je tu dětský klub a každý večerdětská show. Pláž je čistá, voda v závislosti na směru větru někdy více, někdy méně čistá na povrchu.

6,0

Pro relaxační dovolenou tak akorát, trochu animace, rozsáhlá pláž, několik přístupů ke koupání, dostatek prostoru mezi lehátky, kterých bylo hodně. Obchody v hotelu či v přilehlých hotel. Cena mimo soutěž, ale ne vysoká.Možnost výletů poskytovaných pořadateli.Výlety za potápěním a šnorchlováním rezervovat přes Sub Aqua. Jsou dobře organizované.

Manfred
Bez přístupu do moře se super útesem a delfíny archiviert
  • červen 2010
Krásný velký hotelový komplex s tobogány pro děti. Tam jsou chatky nebo pokoje v hlavní budově. Celý hotelový komplex vypadá opravdu skvěle, opravdu v maurském stylu. Bohužel, už starý, ale pořád krásný. Bewertung lesen
    5,0

Bungalovy jsou sice staré, ale bílá dlažba a zděné oddělené postele jsou svým způsobem zajímavé. Kdo je v prvním patře bungalov může mít štěstí a získat skvělý výhled na moře, jak jsme měli na pokoji 558. Není tam v bungalovech žádný fén ani telefon. Klimatizaci lze regulovat pouze tak, že lze zapnout nebo vypnout, teplota se dá regulovat jen přes recepci, ale to není nutné.Pokoj v hlavní budově jsme si prohlédli, byl zařízen normálně, koupelna vypadala skvěle.

3,0

Výběr jídla byl velmi malý, ale tam je vždy něco! Na pláži bylo kryté venkovní posezení, tam se vždy dalo sehnat něco k jídlu. Měl jsem dojem, že zde jídlo bylo mírně lepší, než večer v hlavní restauraci. Pak tam byl odpoledne zmrzlina a palačinky, ale potřeboval se nějaký čas, jak mnoho lidí stalo frontu pro čerstvě udělané palačinky. Dala se připravit instantní káva, která nebyla vůbec tak špatná. Vždycky jsem ráno do restauraci si přinesl sáček. Kdo rád pizzu nebo těstoviny chtěl, mohl si něco vzít u bazénu u pláže a posedět. Bylo to pohodlné. Nebo u bazénu u hlavní budovy byly vždy párky v rohlíku a hamburgery s hranolky a chutnalo to taky.Mimochodem, kdo tam chtěl jíst ráno seděl na žhnoucím slunci, protože slunečníky tam nebyly.

5,0

Personál byl vždy příjemný, dělají si sice svoje srandičky a tím to celé není tak strohé. Malý tip pracuje často jako zázrak. Tam byla také lékárna, Streuptoquin stojí 8 € a pomáhá velmi rychle proti běžným gastrointestinální problémům. Pokoje byly vždy uklízeny velmi čistě a dokonce i byly stavěny tentokrát i zvířátka (dosud jsme neměli a to jsme byli už 4x Egypt).

3,0

Večerní zábava byla stále stejná, taneční vystoupení, atd. Ale bohužel tam není nic jiného, žádný zpěvák nebo podobně. Pouze večerní diskotéka, v níž nikdo není.Nejlepší je egyptská show v pondělí s člověkem, který se pořád točí a točí ...... prostě krásná!Bazény byly vždy čisté.

6,0

Izolován v poušti, a 2 hodiny taxíkem na letiště Hurghada není špatné. Na pozemku vedle je hotel Penzee. Myslím, že je to čtyřhvězdičkový hotelový komplex, když tam jdete pěšky tak si všimnete, že je nový a poněkud movitý. Před tímto hotelem je malá nákupní oblast. Nákupní oblast v Utopii není tak skvělá, prostě opět příliš dotěrné. Je zde prodejna směrem k pláži, téměř vedle restaurace na pláži, tam jste se mohli podívat v klidu a prodávající byli také velmi milí.

Heiko
Jakmile je i jednou příliš mnoho archiviert
  • červen 2010
bazénový komplex nejvíce vadný, tukový lem v bazénu, bezénové osvětlení neustále na vodní hladině.Příbory a plastové kelímky byly cítit a vy jste ochutnali, co měl k pití předchozí host. Výběr potravin byl chudý.Hygiena v tomto hotelu je cizí slovo, naše děti na druhý den onemocněli, první týden dovolené byl u konce.Na pláži dostat lehátko bylo nemyslitelné, protože všechny lehátky byla "rozprodána".Pokud se člověk zeptal u bazénu nebo na pláži, byly odpovědi hrubé a urážlivé. Sotva trochu večerní zábavy pro děti, jinak žádná.(Všechno je tam pouze ke koupi(přívětivost atd.)) Bewertung lesen
    4,0

Pokoje byly v pořádku, nicméně, za dobu 14 dnů ani jednou je ani krátce nezametli

2,0

Špatná hygienavýběr jídla malý a vždy stejný

3,0

přátelství pouze za hotovostmálo nebo žádné německé znalosti ačkoliv 80% německých turistůPéče o dítě žádná

3,0

Nabídky skromné až žádnéBazén musí být opraven nejnaléhavěji

3,0

dlouhá příjezdová cesta a okolo stavby (hluk)

Florian
Krásný útes, hotel mnoha malých závad archiviert
  • červen 2010
Je obtížné skutečně ohodnotit tento hotel, celý komplex sám o sobě má dvě strany.Obecně je dobře provedený, pěkný a je tu dobře udržovaná čistota. Na druhé straně chybí místa u bazénu, kde je stín (která jsou tak velká, že jsem napůl ve stínu a deštníky nejsou posunutelné) a hotel je tak velký, že musíte podniknout túry, abyste dostali "jen" kávu.Více k tomu u stravování.Větší trakt hotelu chátrá, tady jsou okna a dveře otevřené, ale nic se nestane, žádné světlo, žádné služby, dům je prostě tam a nic se neděje.Škoda jen, že tam byla spousta hostů, kteří ... by tam chtěli jíst, místo aby čekali v hlavní restauraci na volné místo. Hosté opravdu jen Němci a Italové. Bewertung lesen
    6,0

dobrý, pohodlný, velký, koupelna malá (nemůžete zavřít dveře, když sedíte na WC) Klimatizace, lednička (trezor, jiní měli alespoň jeden)TV s německými kanály, balkon s extra židlemi. velká šatní skříň. Ano, s pokojem jsme byli opravdu spokojeni. Měli jsme luxusní pokoj ve vedlejší budově.

1,0

Výhody: Najíte se, vetšinou to nechutná ani tak špatně, jak to vypadá. Podle potřeby vždy čerstvý křupavý chléb a rohlíky, čerstvá vajíčka k snídani (s jednotlivými přísadami), nudle s omáčkou. Stravování velmi přizpůsobené německým a italským hostům. Nevýhody:Nejvíce nepříjemný na této dovolené byla obsluha při jídle:Zdá se, že chlapci nemají dost sklenic, protože se zeptali každé 2-5 minut, zda jste již dopili (i když sklenice byla stále ještě z poloviny plná !!!!!!!). To mě tak dráždilo, že jsem si pak stěžoval, načež mi přišla odpověď, že šéf to tak chce. Velmi dobře.Ach ano, a pokud si myslíte, že je do 21:30 večeře, pak si nemyslete, že také nápoje jsou k dispozici až do 21:30.Ne, bar u bazénu také zavírá v 20:30. Proč by měli mít otevřené, i když vedle večeří dalších 200 lidí.Je zajímavé, že v hotelu každý den dochází v 21 hodin červené víno. Pouze při dlouhodobém požadavku se pak ještě jedna láhev objeví.Zde se šetří, šetří, šetří. V 21:30 vyletíte prakticky z restaurace (nebo terasy u bazénu), od té doby uklízí i ubrusy.Bez "Mohl bych vzít ubrus" tak jednoduše za ubrus tahají, držíte skleničku v ruce a pak vám ubrus seberou. O něco později zhasínají světla a poslední kousek atmosféry je zničen!-Pevné časy stravování, lidé už sedí 1 hodinu před začátkem u stolu, aby dostali místo. Přijdete-li pozdě, najdete místo, ale menší výběr.-Varianty: Ano, těstoviny byl změněny dvakrát, omáčku zůstal stejná. Na grilu byly střídavě ryby, játra, sekaná, sekaná z jater atd.-Nápoje: Cola, Fanta, Sprite, pivo, voda HOTOVO !!!!. No dobře, bylo víno a šnaps, ale aspoň něco jiného bylo ještě skvělé! (Tip: Na recepci bar, kde jsou denně ostatní nápoje: ledový čaj, pomerančový džus pití, atd., pravděpodobně proto, že se tam průvodci zastavují. Ale můžeme si také nechat naplnit láhev a tu si vzít pak na pláž.

2,0

Velmi dvojsečné. Personál je obecně přátelský a většinou docela rozumí dobře anglicky, nebo dokonce i německy. Úklid pokje byl vtip, myslím, že jsme měli prostě smůlu na uklízeče. Ostatní hosté byli každý den překvapeni z nových obrázků z ručníků a my jsme byli překvapeni, že ani jednou neuklidil správně.Jednou jsme měli semena vodního melounu na balkoně na stole, která tam byla ještě 2 dny. Mohl je vlastně vidět, nejsou to příliš malá jádra. Stravovací služby - svět sám pro sebe, ale více o tom v tématu stravování. Recepce byla vždy přátelský a vždy obsazená. Měli jsme, (i když v popisu) to není, trezor na pokoji. Najednou jsme nerozuměli ani slovo, co nám chtěli říct, nakonec řekli: "Trezor je porouchaný, trezor je v Káhiře, trezor přijde tento týden." Pak mě napadlo, zda nám nedají jiný jako náhradu. Ne, nemají. Takže jsem pak chtěl změnit pokoj, kluci si vzpomněli, že na recepci jsou stále prázdné trezory. Tam jsme se pak mohli dostat trezor zdarma. Jak hezké, bych ho i opravdu zaplatil :-)Trezor z pokoje nikdy nedorazil ;-)

5,0

Bazén skvělý, ale téměř nikdy se tam nic neděje, protože všichni jsou na pláži, pravděpodobně proto, že je tam víc stínu. Animace na můj vkus příliš hlasitá. Člověk by měl učit chlapce, jak mluvit do mikrofonu, a že tam nesmí hulákat. Pódium je navržené tak,že celý hotel slyší ozvučení. Takže opravdu tiše sedět na balkoně nejde. Pokud je animace je u konce, slyšíme krásné hučení generátoru, který běží celou noc na plný výkon.

5,0

Je obtížné skutečně ohodnotit tento hotel, celý komplex sám o sobě má dvě strany.Obecně je dobře provedený, pěkný a je tu dobře udržovaná čistota. Na druhé straně chybí místa u bazénu, kde je stín (která jsou tak velká, že jsem napůl ve stínu a deštníky nejsou posunutelné) a hotel je tak velký, že musíte podniknout túry, abyste dostali "jen" kávu.Více k tomu u stravování.Větší trakt hotelu chátrá, tady jsou okna a dveře otevřené, ale nic se nestane, žádné světlo, žádné služby, dům je prostě tam a nic se neděje.Škoda jen, že tam byla spousta hostů, kteří by tam chtěli jíst, místo aby čekali v hlavní restauraci na volné místo. Hosté opravdu jen Němci a Italové.

4,0

Poloha se nám líbila, věděli jsme předem tím, že v okolí nic není, ale můžete si nechat zavolat taxi a jet kamkoli. Výlet do dalšího města stojí v každém případě za to, tak ušetříte za hotelové obchodníky.Lékárna v sousedním hotelu využívá absolutně tuto polohu. 40 € za 10 tablet (Buscoban a podobně) a řekl mi, že pojišťovna mi to zaplatí a peníze dostanu zpět.Ve vlastním hotelu stojí € 7 každý lék (který je také drahý, ale cenově ještě dostupný).Útes je prostě skvělý. Přijeli jsme sem jen kvůli útesu a naše očekávání byla poražena. Tip pro šnorchlaře: Mezi 6-8 hodinou ráno je světlo geniální. V jedné z prodejen si můžete půjčit digitální podvodní fotoaparát, který dělá průměrné obrázky, ale můžete udělat tolik obrázků, kolik chcete a dostane je na CD a vezmete domů. Náklady 20 € za 6-8 hodin. Při vyjednávání 24 hodin v ceně.

Gisela
Krásné zařízení se skvělým útesem archiviert
  • květen 2010
Hotel již zestárl, velmi velký, ale obecně velmi čistý. V krásné zahradě se pracuje denně. Je tam jedna hlavní restaurace, v ní jsou nabízeny snídaně a večeře. Oběd se podává na pláži a u bazénového baru. Pláž je velmi krásná, sen šnorchlařů, ale pantofle doporučuji. Národnost byla smíšená, mnoho italských hostů, jinak hosté z Rakouska, Holandska, Francie a Německa. Bewertung lesen
    5,0

Měli jsme pěkný velký pokoj s oddělenou ložnicí. To bylo všechno, co potřebujete. Trezor, vysoušeč vlasů, telefon, TV. Klimatizace funguje dobře, mohli jste ji nastavit přesně na určitou teplotu. Jak již bylo zmíněno dříve, pokoj byl vždy dobře uklizen. Stížnosti byly řešeny okamžitě.

4,0

Snídaně byla velmi dobrá. Vždy čerstvé pečivo světlé / tmavé samozřejmě, džem, med, ovoce, rajčata, okurky, jogurt, sýr, salám, vejce, mohli jste si nechat čerstvě připravit. Jen co nebylo tak skvělé, byla káva. Oběd mohl být sněden v horní části bazénu: hamburgery, párky v rohlíku a hranolky. V dolní části bazénu (na pláž) byla pizza, těstoviny, salát a ovoce.Pak tam byla "plážová restaurace", kde byl bufet a byla nabízena rýže, brambory, maso, ryby, salát a ovoce v plastovém nádobí, které někdy opravdu nebylo tak čisté, ale já jsem vždy našel čistý talíř :-)))

5,0

Personál byl vždy přátelský! Úklid byl velmi dobrý. Každý den čisté ručníky byly vyčištěny opravdu super. Lékárna je k dispozici, pokud byste měli žaludeční problémy, neberte dlouho své vlastní prostředky, ale běžte rovnou do lékárny a získáte tablety. Pomáhají dobře, dokonce pro děti je džus.

4,0

Animace jste si sotva všimli. Oni opravdu nebyli dotěrní. Večerní show se po jednom týdnu opakovala, když jste tam byli dva týdny, viděli jste ji dvakrát. Každý večer byla mini disco, jinak jsem neviděl žádnou animaci pro děti. (nepotřebovali jsme ji, a proto jsme po ní ani nepátrali)Obchody jsou omezeny na několik obchodů, které existují na místě. Pláž byla velmi pěkná. Lehátka nebylo mnoho, ale pokud jste se zeptali, vždy jste nějaké dostali. Geniální byly chaty, protože tam jste měli vlastní ráj. Pak samozřejmě opravdu pěkný dům u útesu. Viděli jsme modré trochy, všechny druhy ryb v jejich barevné kráse Rudého moře i murénu. Ryby připlavou opravdu k vodě po kolena.

4,0

cesta od letiště Hurghada je velmi dlouhá, 21/2 až po 3 hodiny, vše záleží na tom, ke kolika hotelům se zajíždí. Lepší je letět do Marsa Alam, transfer trvá 45 min. Pro klidnou relaxační dovolenou se šnorchlováním je hotel ideální. Je umístěn přímo uprostřed pampy, vpravo vlevo nic jiného než poušť. Kdo večer rád nakupuje nebo pořádá venkovní party, je tu na špatném místě! Nejbližší město je El Quaseir asi 20 km. Exkurze jsou nabízeny hojně, podnikli jsme šnorchlování do Abu Dabab se Sub Aqua. Super skvělé, ale mořská kráva bohužel nebyla, ale za to některé želvy byly nádherné. Loď má také sub Aqua Nordriff ráno jsme byli také opravdu pěkné korály jsou ještě řádně neporušené.