Hotel Acapulco Beach Club & Resort(5 hvězdiček)

Catalkoy North Cyprus Zobrazit na mapě

Michal
All inclusive, ani náhodou
  • Hotel nedoporučen
  • září 2014
Jestli program ALL INCLUSIVE nabízený cestovními kancelářemi tak nazval hotel, tak se musí ještě hodně učit od ostatních. To, co je v programu all inclusive nyní, tak to je celkem slušná plná penze. Ta trapnost v tzv. AMPHITHEATRU přes den, co nabízejí klientům, není prostě all inclusive. Pro rodiny s dětmi je to šílený opruz. Jinak ale dobrý. číst celou recenzi
    4,5
    4,2
Branislav
Dobrý hotel na super pláži
  • Pár
  • září 2013
Hotelový komplex je dosť veľký, ale po jednom dni sa v ňom dá poľahky zorientovať. Bazény s tobogánmi sú príjemné spestrenenie, ale pláž a more bolo také výborné, že sme sa do nich prakticky ani nedostali. Okolie hotela je čisté, udržiavaná záhrada. Izby boli nové, prípadne nedávno rekonštrované. V rámci hotela je aj kasíno, kolotoče amfiteátrum pre animačný večerný program. číst celou recenzi
    5,0

Izby veľké, čisté, zrekonštruované. Všetky s balkónom.

6,0

V rámci all inclusive sme mali k dispozícii pre raňajky, obedy a večere hlavnú reštauráciu. Celodenné nápoje podávali v jednom bare pri pláži, bolo treba si často vystáť rad, maximálne 10min. Žiadny snack medzi hlavnými jedlami. Pitnú balenú vodu sme si odnášali z reštiky vždy po obede a večeri, dávali 1 fľašu na izbu. Aj keď sme zo začiatku boli zaskočení takouto neštandartnou all inclussive, nakoniec sme žiadny nedostatok jedla, alebo pitia nepocítili, skôr naopak :) Výber jedál bol dostatočný, nemali sme pocit, že by sa moc opakovalo. Kuchyňa medzinárodná.

4,0

Personál bol zväčša veľmi milý a ochotný, anglicky sa dalo dorozumieť. Izby boli upratané štandardne, sem tam na niečo pozabudli, ale nič vážne. Hneď po príchode nám dali izbu s výhľadona parkovisko, ale delegátka nám po požiadaní pomohla izbu vymeniť. Omylom nám nahodili na účet 3 hodiny internetu, ale po upozornení to opravili.

6,0

Pláž a more boli tá najkrašia časť pobytu. Dlhá piesková pláž, čisté a teplé more, lehátka grátis (samozrejme si ich treba ráno obsadiť).

5,0

Hotel je od letiska vzdialený 40 min autobusom. Od najbližšieho mesta Kyrenia je to cca 10km, kde chodí autobus za 1Eur priamo z hotela. V mestečku je krásny prístav, reštaurácie, kaviarničky a obchodíky (pozor, v nedeľu je väčšina zatvorených). Najlepšie obchodíky a nákupy sú v hlavnom meste Nikózia, ale najlepšie v južnej - gréckej časti, ktorá už patrí do EU. My sme mali požiačané auto cez delegátku, (105Eur za 3 dni). Boli sme párkrát v Kyrenii, navštívili sme prekrásny hrad St. Hilarion (cca 20km od hotela) a urobili sme si jednodenný výlet do prírodnej rezervácie Karpaz s nádhernými plážami a voľne pobehujúcimi divými somárikmi, ktoré sa postavia do cesty a čakajú, čo im dáte :) Doporučujeme zobrať aspoň pár jabĺk.

Marika
Skvelá dovolenka
  • Pár
  • srpen 2013
Tato cast Cypru ma vseobecne inu atmosferu ako juzna - grecka cast ostrova. Mne prisla pokojnejsia, menej komercna, menej poznacena masovym turizmom, sluzbami komfortnejsia a hlavne neporovnatelna s plazami – tu su plaze neskutocne krasne, s tyrkysovo cistym morom! Hotel sa nachadza asi 30 km od letiska Ercan (let je s medzipristatim v tureckej Antalyi, je to iba technicko - byrokraticka zalezitost, t.j. lietadlo iba pristalo, nikto nevystupoval - nenastupoval, trosku sa cakalo a pokracovali sme dalej. S tymto medzipristatim nam let trval priblizne 4 hodiny, t.j. je to zrovnatelne s dlzkou letu do Egypta). číst celou recenzi
    5,0

Izbu sme mali v hlavnej budove, bola pekna, mimoriadne priestranna, nemali sme voci nej ziadne vyhrady.

6,0

Strava bola vynikajuca, kvalitna i „kvantitna“ :-), chutovo nieco medzi Greckom a Tureckom. Prekvapili ma kvalitne 100% dzusy (ananas, marhula, visna...) - tzn. ziadne praskove napoje. Dalsim plusom je, ze viete chutne jedlo konzumovat v restauracii s terasou v uchvatnym vyhladom na more. Kedze na recenziach som pred odletom citala kde-co o tom, ze hotel nefunguje na baze all inclusivu atd., tak rada by som spomenula, ze hotel podla mna je all inclusive, avsak system all inclusivu bol trosku odlisny od zauzivaneho – dozvedeli sme sa totiz, ze nie vsetci hostia maju zaplateny all inclusive, preto hotel musi diferencovat bary, ktore su platene a ktore su zdarma. Preto cez den sme napoje mali bezplatne v bare pri amfiteatri a vecer s Sandy bare pri plazi. Boli tam aj ine bary, ale tam bol konzum uz spoplatneny. My sme dovolenku absolvovali na prelome augusta/septembra, ked bol hotel dost obsadeny, avsak nemali sme s cerpanim stravy/napojov ziadny problem.

6,0

So sluzbami vseobecne sme problem neevidovali ziadny, vsetko prebiehalo plynulo (od check-inu cez samotny pobyt az po odchod). Dosli sme v doobednajsich hodinach, na izbu sme chvilocku cakali (este nebolo 14,00), ale all inclusive naramok sme dostali hned, takze stravu/napoje sme mohli vyuzivat este pred pridelenim izby.

6,0

Plaz jednoducho na 100 bodov! Siroká, jemny piesok (ktory sa napodiv neviril), dlho pozvolny vstup, fajna teplucka vodicka, proste parada! Lehatok a slnecnikov dostatok (asi v 7 radoch, po dlzke celej plaze). Rodiny s detmi vela casu travili i pri bazenoch, hotel ma i aquapark, nedaleko plaze i lunapark (tu sa kupovali zetony).

5,0

Mestecko Kyrenia je od hotela vzdialene asi 10-15 min. jazdy, da sa ich autobusom, taxikom, alebo si prenajat auto. Hotel pozostava z povodnej vacsej hlavnej budovy, potom tu su male prizemne vilky a medzi lesikom s borovicami dve nove mensie hotelove budovy – tzv. Pine Court (tieto su novsie).

Anton
Acapulco
  • Hotel nedoporučen
  • červen 2013
Hotel čistý, veľký komplex troch hlavných budov a viliek. Ubytovaní sme boli v budove celkom vľavo, izba bola na druhom poschodí v tieni borovicových stromov čo bolo veľmi dobre, lebo sme vlastne nemuseli počas celého pobytu zapínať klímu. Čo sa týka služieb mali sme, all inclusive, ale viacmenej to je len plná penzia s nápojmi Na pláži bol vyčlenený najmenší bar, ktorý bol súčasťou amfiteátra, teda nebolo tam vyčlenené ani miesto na sedenie. Na nápoje sme čakali aj 25min. v rade ako niekde v závodnej jedálni, po tyždni vyložili pred bar automat na vodu, ak ste zvyknutí na to, že ... v rámci all inclusive si sami čapujete nápoje - pivo, víno, nealko, tak tam sa všetko vydáva z,baru,- jeden čašník po stažnostiach, ked´ to už bolo neúnosne tak sa počet zvýšil. Obsluha niektorí jedinci niečo otrasné - drzí, rukami naberali ľad do pohárov, pivo načapovali do velkej kade a tak ho potom rozlievali, pre človeka, ktorý ma niečo precestované proste nepochopiteľné za čo dostal tento hotel 5 ***** nápoje čapované do decových pohárov, žiadne tácky, aby ste si to mohli vziať. Boli sme na 11 dní strava sa opakovala, výber na 5***** slabý ovocie len melóny a zelené nektarinky počas celého pobytu. Žiaden snack pre deti, žiadna zmrzlinka alebo niečo malé počas dňa ani koláčiky. Hostia prevažne z Turecka, veľa Čechov a Slovákov, all inclusive prevažne len Slováci a Češi. číst celou recenzi
    5,0

Sem tam zabudli na uteráky ale inak v poriadku, trošku dalej od plaže.

3,0

Hotel s 5 ***** by mal mat menu aspon na tolkodni ako su pobyty my sme boli na 11 dni a jedlo sa opakovalo 3 krat ovocie len biely a červeny melon a nektarinky .....smutne.

2,0

Ako som spominal cela dovolenka stroskotala na službach nemal by sa určite predavat ako all inclucive ale ako plna penzia s napojami.

5,0

Deti mali slovenské animátorky 4 dni, tie sa potom rozhodli odísť domov nakolko nemali podmienky na akych sa dohodli...

3,0

Hotel čistý, veľký komplex troch hlavných budov a viliek. Ubytovaní sme boli v budove celkom vľavo, izba bola na druhom poschodí v tieni borovicových stromov čo bolo veľmi dobre, lebo sme vlastne nemuseli počas celého pobytu zapínať klímu. Čo sa týka služieb mali sme ,, all inclusive,, ale viacmenej to je len plná penzia s nápojmi ..... Na plá��i bol vyčlenený najmenší bar, ktorý bol súčasťou amfiteátra, teda nebolo tam vyčlenené ani miesto na sedenie. Na nápoje sme čakali aj 25min. v rade ako niekde v závodnej jedálni, po tyždni vyložili pred bar automat na vodu, ak ste zvyknutí na to, že v rámci all inclusive si sami čapujete nápoje - pivo, víno, nealko, tak tam sa všetko vydáva z ,,baru,,- jeden čašník po stažnostiach, ked´ to už bolo neúnosne tak sa počet zvýšil. Obsluha niektorí jedinci niečo otrasné - drzí, rukami naberali ľad do pohárov, pivo načapovali do velkej kade a tak ho potom rozlievali, pre človeka, ktorý ma niečo precestované proste nepochopiteľné za čo dostal tento hotel 5 ***** nápoje čapované do decových pohárov, žiadne tácky, aby ste si to mohli vziať. Boli sme na 11 dní strava sa opakovala, výber na 5***** slabý ovocie len melóny a zelené nektarinky počas celého pobytu. Žiaden snack pre deti, žiadna zmrzlinka alebo niečo malé počas dňa ani koláčiky. Hostia prevažne z Turecka, veľa Čechov a Slovákov, all inclusive prevažne len Slováci a Češi.

6,0

Krasná velka čista plaž asi najvedšia aku sme zatial pri hotely mali.

Recenze v archívu

Tyto recenze se již nepočítají do aktuálního průměru z recenzí, protože datum cesty je starší 25ti měsíců nebo došlo k výrazným změnám v hotelu.
Martina
Krásny hotel na nádhernej pláži v archívu
  • Jiný typ pobytu
  • říjen 2012
V tomto hoteli som bola po hlavnej sezóne, na prelome septembra a októbra a bola som očarená. Doslova. Mne sa tam neskutočne páčilo. Myslím, že mám celkom slušne precestované u nás ponúkané hlavné letné dovolenkové destinácie a táto bude asi veľmi dlho patriť medzi moje Top. Hotelový areál je pomerne rozľahlý a veľmi pekný. Záhrady sú udržiavané a oceňovala som množstvo zelene. Predsa len, Cyprus je južný ostrov a pomerne vyschnutý, ale tu sa ozaj starali. Neviem, ako v hlavnej turistickej sezóne, ale v období po tu bol božský kľud a pokoj. Na večeru sme nemali problém si nájsť miesto ... na terase, nebol problém s lehátkami na pláži, nebol problém v bare. Jednoducho tu nebolo nič, čo by ma rušilo. Bol to vynikajúci pobyt. Klientela bola medzinárodná. Počas týždňa tu boli hlavne Nemci, Angličania, Holaďania a Taliani a na víkend dorazili do kasína arabsky hovoriaci. Národnosť ťažko odhadnúť.-) číst celou recenzi
    6,0

Bývali sme v časti Pine Court I. a mali sme nádhernú izbu. Bolo cítiť, že je to nová časť, rovnako ako Pine Court II. Izby sú priestranné a pohodlné. Bola som pár krát aj v Turecku, ale takú peknú izbu sme z môjho pohľadu mali asi len v Utopii a v Delphin Imperial, no tie patria medzi tie najdrahšie Turecké hotely, v ktorých som bola. Sieť Delphin môžem vrelo odporúčiť. Majú vynikajúce hotely s nadštandardným servisom a ultra all inclusivom. Na večere aj krevety, čerstvý losos... Taký kvalitný a široký sortiment som zatiaľ nezažila asi ani v Karibiku. Treba ale rátať s tým, že Delphin je o dosť drahší. Ale tam sa cítite ako v rozprávke. Samozrejme, to je môj subjektívny pohľad. Vrátim sa k Acapulcu. Mali sme balkón s posedením a výhľadom na vilky a časť Pine Court II a často sme tu večer sedávali. Klimatizácia fungovala, ale vôbec sme ju nepotrebovali a myslím, že ani asi nevyužívali.

6,0

Vynikajúca. Mali sme plnú penziu. Niektorí mali polpenziu, niektorí plnú penziu a ešte rôzne. Ľudia mali veľa rozdielnych náramkov a aj čašníci mali hokej, ktorý čo znamená. :-) Počula som ako raz pri večeri manažér hotela vysvetľoval, že majú vlastnú bio farmu, vzdialenú 6 km od hotela a všetko sú ich vlastné produkty. Bol bohatý výber všetkého možného. Ako vždy som sa musela krotiť, lebo oči by jedli, no žalúdok je len 1. :-) Mali vynikajúce rôzne predjedlá, takže k hlavnému jedlu som sa často ani nedostala. Nápoje boli ale ozaj veľmi drahé. V hoteli je jeden obchodík, ale nič na pitie tam nekúpite.

5,0

Doplnkové platené služby: Trezor bol za poplatok 10€/týždeň alebo 2€ na deň. Wifi bolo myslím nejakých prvých 5min. každý deň zadarmo, potom sa platilo. Ak si dobre pamätám, tak 5€ na hodinu alebo 10€ na 3 hodiny. Ale týmto som si už nie celkom istá, takže to berte informačne.

5,0

Bazény boli veľké. Nebola som v nich ale ani raz, lebo na kúpalisko môžem chodiť aj doma :-) a more bolo príliš pekné na to, aby som strácala čas bazénom. Detský bazén, detské ihrisko, kolotoče pre deti, tobogány.... Bola tam diskotéka, kasíno, wellness, fitnes centrum, aquapark, pre deti aj kolotoče, tenisové kurty, biliard, stolný tenis, a na pláži sa hral plážový volejbal. Nič z toho sme ale nevyužili. Mrzí ma, že sme sa nešli aspoň pozrieť do toho kasína. Počas týždňa bol hotel poloprázdny. V piatok večer na večeri to zrazu ožilo a zjavilo sa tam viac ľudí. Všetci boli veľmi pekne vyobliekaní . Potom sme to pochopili, keď sme ich videli kráčať do kasína. Prišli sa zabaviť a takto stráviť víkend. Deň asi prespali, lebo na pláži ľudí nejako nepribudlo, až večer to zase ožilo v reštaurácii, keď sa zjavili a po večeri zase mierili do kasína.

6,0

V tomto hoteli som bola po hlavnej sezóne, na prelome septembra a októbra a bola som očarená. Doslova. Mne sa tam neskutočne páčilo. Myslím, že mám celkom slušne precestované u nás ponúkané hlavné letné dovolenkové destinácie a táto bude asi veľmi dlho patriť medzi moje Top. Hotelový areál je pomerne rozľahlý a veľmi pekný. Záhrady sú udržiavané a oceňovala som množstvo zelene. Predsa len, Cyprus je južný ostrov a pomerne vyschnutý, ale tu sa ozaj starali. Neviem, ako v hlavnej turistickej sezóne, ale v období po tu bol božský kľud a pokoj. Na večeru sme nemali problém si nájsť miesto na terase, nebol problém s lehátkami na pláži, nebol problém v bare... Jednoducho tu nebolo nič, čo by ma rušilo. Bol to vynikajúci pobyt. Klientela bola medzinárodná. Počas týždňa tu boli hlavne Nemci, Angličania, Holaďania a Taliani a na víkend dorazili do kasína arabsky hovoriaci. Národnosť ťažko odhadnúť. :-)

6,0

Hotelový areál je priamo pri pláži. A pláž je z celého areálu to hlavné lákadlo a dôvod, prečo sa sem chcem vrátiť. Je dlhá 1km, na rozdiel od Turecka sú tu normálne slnečníky a lehátka, nie plachty. A tie nie sú na sebe natlačené, takže keď sme tam ležali, nemusela som počúvať o čom sa rozprávajú iní dovolenkári. :-) Z jednej aj druhej strany končí skalou. Ak by ste preliezli tú napravo, tak tam uvidíte vežu. Je to vidieť aj z mora. Za tou skalou je nejaký hotelový areál pre vojakov a ich rodiny. Aspoň tak nám to povedali. Pláž je čisto piesočnatá, s pomerne dlhým a pozvoľným vstupom. More bolo priezračne čisté a vynikajúce na plávanie. Bojky boli ďaleko a aj keď som plávala ďaleko za ne, tak nikto po mne nepískal. Presne to, čo som nemala v Turecku a čo mi tam chýbalo. Nehovoriac o tom, že keď si zaplávate popri bojkách z jednej strany na druhú, tak máte kilometer. More bolo teplúčke. Netrúfam si odhadnúť stupne, taký odborník nie som, ale bola som v ňom bez problémov viac než hodinu. A hodinu v studenej vode by som asi nevydržala. :-) A keď som doň vchádzala, tak ma netriaslo od zimy. Takže by som povedala, že teplotne ako v Turecku alebo v Egypte. Ja osobne som takú krásnu pláž videla len v Portugalsku v Algarve, ale tam mal oceán možno 15-17 stupňov a keď som plávala, tak som mala pocit, že mi niekto pichá ihly do tela a v niektorých častiach v Egypte, ako je napr. Taba pri hoteli Intercontinental a pri jednom hoteli v Sahl Hashees. Hore nad plážou, medzi amfiteátrom, bazénom a barom, je obrovský trávnik, kde sú slnečníky a lehátka a táto časť je bez detí. Tu nehrá hudba, je tu ticho a táto časť slúži len pre dospelých, ktorí si chcú napr. pospať alebo v kľude čítať.

Tibor
Neobjavený severný Cyprus v archívu
  • Jiný typ pobytu
  • říjen 2012
Nádherný areál, super strava, milí personál, pláž vhodné pre rodiny s deťmi, jemný piesok, pozvolný vstup do mora :))) Vedľa recepcie Casino, lunapark, detské ihrisko, tobogány, pri hotely autobusová zastávka, 8km do prístavu Kyrenia. Doporučujem :) Tibor číst celou recenzi
Martin
Hotel Acapulco Beach v archívu
  • říjen 2012
Výborný hotelový komplex vhodný pre rodiny s deťmi aj pre dvojice. Dvojiciam hotel poskytuje možnosť využiť oddychovú zónu (zákaz jedna, alkoholu, hudby), ktorá je priamo pri bazénoch a kúsok od pláže. Rodiny s deťmi majú možnosť využiť miestny aquapark, tobogány, animačný program. Hotel je na krásnej pieskovej pláži s pozvoľným vstupom do mora. Veľkou výhodou je, že v hoteli a aj na samotnom Severnom Cypre nie sú žiadny Rusi. Veľkú časť klientely tvoria miestni, resp. tureckí občania, ktorí využívajú víkendové hranie v hotelovom kasíne. Strava je veľmi chutná, hotel varí vo veľkej miere z vlastných surovín. Preto je strava ... o mnoho chutnejšia ako napr. v tureckých hoteloch. číst celou recenzi
    4,5
    3,8
Natalia
Výborná dovolenka - odporúčam v archívu
  • září 2012
Tento hotel mozem len a len doporucit (je este krajsi ako na stranke). Pri nasom pobyte, ktory sme si skutocne uzivali, sme sa nestretli s nicim, co by nam pokazilo nasu dovolenku. Cely areal je velmi pekny, plaz az neuveritelna :-) pozvolny pristup do vody aj pre najmensie deti (nasa mala si to fakt uzivala), detske ihrisko a kolotoce - tie neboli sice v cene, ale spestrilo to nas pobyt, strava kvalitna a pestra, izby velmi prijemne.. takze nasa dovolenka bola super. číst celou recenzi
    5,7
Falk
Dobrý hotel s vysokými vedlejšími náklady v archívu
  • Přeloženo
  • červenec 2010
Jsme po 17 letech odletěli zase na Kypr, tentokrát na severní stranu. Dokonce jsme dostali pokoj s výhledem na moře, velký. Není super vydržet do 23:00 hodin s hlasitým, turecko-hudebním zvukem. Angličtí hosté byli pozdraveni průvodcem, pro nás německé hosty to bylo jiné. Museli jsme pozdravit průvodce po třech dnech, zda by mohl přijít do hotelu. (ÖgerTours) Chtěli jsme vidět více než jen hotel a měli tři výlety. Se uskutečnil jen jeden, zjevně kvůli nedostatku hostů na ostrově (5 německých hostů)? S autem jsme pak dobyli ostrov. Užitečný byl Angličan Denise - průvodce, který mluvil velmi dobře německy. S ... jeho pomocí jsme mohli pak mobilizovat vlastního průvodce. Hotel: U vchodu do hotelu se rozsvítí nápis, že zavedení potravin a nápojů je přísně zakázáno. Pivo € 4, cola-3 €, € 15-kebab, vody€ 2,50. Mini trh nepomůže, takže autobusem jet tam a zpět do Girne-2 €. K večeři byste neměli jít příliš pozdě, pak jít do fronty, pokud chcete něco speciálního (omeletu) a prosím nepředbíhat. Závěr: Kdo chce zažít dovolenou s tureckými rodinami, je zcela správná zde. číst celou recenzi
    3,3
    4,3
    2,0
    2,4
Deniz
Velký výběr - i pro osoby se zdravotním postižením v archívu
  • Jednotlivec
  • Přeloženo
  • červenec 2009
Velmi pěkný, velký hotelový komplex, který byl obnoven v letošním roce a rozšířen. Byla otevřena v hlavní budově nová a-la-carte restaurace, lobby je již vymalované. K dispozici jsou luxusní bungalovy v zahradě, které lze snadno používat pro osoby s problémy s chůzí. Luxusní bungalovy jsou pouze tři schody vpřed, ale za dalšími dveřmi je schod. Zdravotně postižení by to měli uvést při rezervaci a při odbavení na recepci. Zaměstnanci, zejména na recepci, ale také v otevřených i uzavřených restauracích, jsou velmi užiteční a zdvořilí. Zábavy je dostatek, není nuda (živá hudba večer na terase, představení v amfiteátru). Doporučujeme pro rodiny ... s dětmi a zdravotně postižené. PS: Staví se nad klubem systému jiný související Acapulco Hotel de Luxe a je pravděpodobné, že bude dokončen na začátku roku 2010. číst celou recenzi
    5,2
skrýt detaily

Hotely a turistické cíle v okolí