Bahamy: informace & fakta

Bahamy: Informace a fakta

Obecné informace

Příprava na cestu

Příprava na cestu

Příprava na cestu

Bahamské ostrovy se nacházejí v Atlantském oceánu jižně od pobřeží Floridy. Ostrovy jsou součástí britského Commonwealthu. Před příjezdem byste měly podstoupit všechna potřebná očkování. Většina cestovatelů se nechává očkovat hlavně proti hepatitidě typu A a tyfusu. Klima na Bahamách Klima je velmi podobné jižní Floridě. Léta jsou tropicky horká a deštivá, zatímco v zimě je počasí suché a teplé.

Obecné informace

Příjezd na Bahamy Největšími letišti jsou Nassau a Freeport. Z těchto letišť se lodí dostanete na svůj ostrov. Nassau je přitom jedním z nejhezčích přístavů křižníků na světě. Pohyb v místě Taxi se může poněkud prodražit. K dispozici jsou ale také levnější autobusy. Poštovní lodě jsou také výhodným dopravním prostředkem mezi ostrovy.

Měna

Používaná měna je bahamský dolar.

Země & lidé

Země & lidé

Tradice a kultura

Krajina Ostrovy jsou tvořeny korálovými útesy. Krajina je rovná s několika menšími horami. Nejvyšší bod je pouze 63 m vysoký a nachází se na Kočičím ostrově. Nachází se zde mnoho bílých písčitých pláží s křišťálově modrou vodou. Oficiálním jazykem je angličtina, ačkoliv někdy je místní dialekt tak silný, že je opravdu těšké rozumět. Místní jsou velmi přátelští a vždy nápomocní. Obyvatelé jsou také velmi věřící.

Zažít & vychutnat

Zažít & vychutnat

Zažít & vychutnat

Jídlo a pití Populární jsou mořské plody, z nichž se dělají i místní speciality. Naleznete zde ale také západní jídlo v podobě KFC nebo McDonalds. Národním pivem je Kalik. Velmi chutné pivo je také Kalik Gold, ačkoliv je poněkud silnější, jelikož obsahuje 7% alkoholu. Populární je také místní rum. Pokud jste kuřáci, tak se vyvarujte padělkům kubánských doutníků a kupujte je jen v důvěryhodně vyhlížejících obchodech. Turistické cíle Hlavní atrakcí Baham jsou úchvatné pláže. Pokud hledáte kulturnější zážitek, tak si zamilujete Pompeiovo muzeum otroctví a emancipace a ostrov Paradise island, který nabízí spoustu různých atrakcí.

Bahamy: všechny regiony