Salzbursko

Cestopis z destinace Salzbursko

Foto uživatele vanusak
od: Iva
Členem od 31.8.10
Přečteno:
2188 krát
Z:
Brodce
Věk:
31-35
Období cesty:
v červenci 09

Soutěsky Kitzlochklamm a Liechtensteinklamm - krásný adrenalinový zážitekZákladnu naší dovolené jsme měli v Kaprunu a odsud jsou soutěsky přibližně půlhodinu cesty autem, pokud tedy pojedete v kuse a nebudete cestou zastavovat na focení krásy přírody jako my ;o) Ale když to se nedá nezastavit! Měli jsme krásné počasí, nikam jsme nespěchali, takže jsme se kochali a fotili. Návštěva soutěsek vystačí na půldenní výlet, ale pokud si to spojíte s přírodou, obědem, zastávkami v kavárně apod., můžete strávit příjemný klidný celý den.

Soutěsku Kitzlochklamm najdete u městečka Taxenbach a je menší než Liechtensteinklamm u městečka St. Johann. Pokud vám bude stačit návštěva jenom jedné z nich, doporučuji klidnější a s menším náporem turistů – soutěsku Kitzlochklamm. Připravte se na lehce náročný výstup podřevěných lávkách a mnoha schodech, nalepených přímo na vápencové stěny skal. Je to krásná procházka podél potoka a dravé řeky, s trochou adrenalinu nad strmou roklinou. Fotky jsou odsud ze soutěsky moc krásné a vodopád je také kouzelný. Pokud budete mít štěstí, narazíte zde i na nadšence kaňoningu, kteří tady v doprovodu zkušených instruktorů zkoumají v neoprénech, přilbách, vestách a uvázaných na lanech všechna možná zákoutí soutěsek. Blázni;o)

Náladu možná malinko pokazí na konci cesty u vodopádu památník, který připomíná neštěstí z r. 1974, kdy tu byla skupina 30 děvčat na školním výletě a na jednom z dřevěných mostků si chtěly udělat skupinové foto. Most nevydržel a v rozbouřené vodě pod nimi přišlo o život 8 dívek. Následně potom byla soutěska asi 2 roky uzavřena, cesty a mosty rekonstruovány, aby k podobnému neštěstí znovu nedošlo. Nyní by mělo být vše v naprostém pořádku a všechny cesty pevné a spolehlivé. 

Pokud chcete absolvovat další , ale vlastně hodně podobně tematicky zaměřený výlet jako je soutěska Kitzlochklamm, vydejte se ještě o kousek dál do městečka St. Johann, kde se nachází již výše zmiňovaná soutěska Liechtensteinklamm. Turistický nápor (a především arabských turistů) je tu opravdu znatelnější. Odměnou vám ale bude opět nádherná příroda, adrenalinová cesta podél dravé řeky, končící pod úchvatným vodopádem s dělkou 50m.
Ohlásit příspěvek

Dovolená & cestování
Nabídky ubytování
 
Jazykové verze

Zjistěte si dostatek informací a přečtěte si třeba cestopis Iva k regionu Salzbursko od autora Iva. Iva také navštívil/a tento region a sepsal/a pro Vás své zážitky a zkušenosti. Přečtěte si jej také! Navštívili jste také region Salzbursko? Zahrajte si na průvodce touto destinací! Pomozte dalším turistům a cestovatelům v plánování té jejich cesty- napište také cestopis a připojte k němu i recenzi ubytování, kde jste nocovali, fotografie, videa a další užitečné tipy.


© 1999 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Travelog region